پارکینگ بیمارستان

پارکینگ بیمارستان

پارکینگ اولین و آخرین جایی است که بیماران و همراهان وی در بیمارستان با آن مواجه می شوند. جالب است بدانید که تجربه استفاده از پارکینگ بیمارستان به وضوح بر تجربه کلی بیمار تأثیر می گذارد. علاوه بر بیماران، گروه های مختلفی از مراجعه کنندگان و پرسنل بیمارستان نیز هستند که خواسته های منحصر به فردی نسبت به استفاده از پارکینگ دارند. در این شرایط سیستم مدیریت پارکینگ بیمارستان باید به گونه ای باشد که تجربه استفاده بهینه از این فضای اختصاصی بیمارستان را برای هر گروه فراهم کند.

فضای عمومی شهرها و رشد افسارگسیخته جمعیت شهرها در جوامع کنونی بیش از پیش نیاز خود را به مدیریت محیط آشکار می سازد و مدیریت بدون کنترل و نظارت بی معناست. روزانه تعداد بی شماری خودرو که هر لحظه نیز بر آنها افزوده می شود و لزوم مدیریت جامع و کامل بر مکان های پارک، علاوه بر ایجاد آرامش و امنیت عمومی به تغییر چهره شهرها و نیز به فضایی متمایز و چشم گیر کمک شایانی می کند. ساخت و ظهور پارکینگ های متعدد، خبر از آغاز فرآیندی تازه در معماری ساختمان های بزرگ می دهد، مسیری که در آن علاوه بر اهمیت ایجاد فضایی که معماری آن بتواند نیازهای بر حق شهروندان را برطرف کرده و مدیریت صحیح آن نیز، بر استفاده بهینه و کامل از کلیات و امکانات فضای به وجود آمده، صحّه بگذارد.

پارکینگ

هوشمندسازی پارکینگ بیمارستان

امروزه وجود ابزارهای الکترونیک و فضای دیجیتال بیش از پیش توانایی های مهندسان را به ظهور رسانده و توانسته آرزوهای چندین ساله آنها را که به دلیل ضعف تکنولوژی غیر قابل پیاده سازی بودند، جامه عمل بپوشاند. با تکنولوژی امروز مهندسان عمران و معماری خواهند توانست فضای پارکینگ بیمارستان را کاملاً کنترل کنند، مدیریت کنند و حتی زمانی که هیچ پرسنلی وجود ندارد و خود نیز در راهی بسیار دور به سر می برند، نظارت و نظم را برقرار کنند.

سیستم اتوماتیک پارکینگ که با عنوان پارکینگ مکانیزه شناخته می شود، یک سیستم مکانیکی طراحی شده برای به حداقل رساندن مساحت برای جای پارک خودرو در محل پارکینگ یک بیمارستان می باشد. استفاده بهینه از فضا، زمان و هزینه بی شک یکی از مهم ترین اصول در تصمیم گیری های مختلف در سطح مدیریت یک مرکز درمانی یا بیمارستان می باشد. گاراژهای مکانیکی یکی از بهترین محصولات در این موارد می باشند که بیشترین امکانات را در کم ترین فضا در اختیار می گذارند. درست همانند یک پارکینگ چند طبقه، پارکینگ مکانیزه نیز فضایی به صورت عمودی را برای خودروها در نظر می گیرد که بر روی هم قرار دارند.

در مدیریت هوشمند پارکینگ یک بیمارستان، نقش عوامل انسانی به طور چشم گیری کاهش یافته و به تبع آن از میزان خطاها و اشتباهات انسانی نیز کاسته می شود. استفاده از دتکتورها در یک پارکینگ مجهز به سیستم هدایت هوشمند، تابلوهای نشان گر تعداد فضای خالی داخل پارکینگ، تابلوهای نشان گر تعداد فضای خالی طبقات و نرم افزار مربوطه از جمله راهکارهای پیش روی یک مدیر بیمارستان جهت تجهیز پارکینگ می باشد.

هوشمندسازی پارکینگ بیمارستان

یکی دیگر از قابلیت های ارزنده سیستم پارکینگ هوشمند، دستگاه پیشرفته پرداخت اتوماتیک است که قابلیت های فراوانی را عرضه می نماید. با نصب این سیستم در خروجی پارکینگ و یا قبل از خروجی در داخل محوطه بیمارستان می توان فرآیند پرداخت هزینه را (در صورتی که استفاده از پارکینگ برای مراجعه کنندگان بیمارستان هزینه ای دربرداشته باشد) به طور تمام خودکار انجام داد.

از جمله این ویژگی ها می توان به قابلیت محاسبه هزینه پارکینگ بر اساس کارت هوشمند، عدم نیاز به اپراتور جهت محاسبه هزینه پارکینگ، قابلیت گزارش دهی مالی و لحظه ای، قابلیت چاپ قبض هزینه پرداخت شده و جلوگیری از خطاهای فردی، قابلیت اتصال به شبکه های پرداخت هوشمند و همچنین ایجاد کارت های اعتباری برای مشتریان و میهمانان ثابت و دوره ای اشاره کرد.

یکی دیگر از فناوری های نوینی که در عرصه سیستم های هوشمند پارکینگ بیمارستان به تازگی به کار گرفته شده است، سیستم ارتباطی با استفاده از سیستم کنترلی NFC است که مراجعه کنندگان هنگام خروج از پارکینگ بدون نیاز به پول نقد و به راحتی با تلفن همراه خود قادرند هزینه را پرداخت کنند.

مساله بسیار مهم دیگری که در پارکینگ های بیمارستانی به طور وسیع مطرح است، مصرف انرژی در بخش تاسیسات است. سیستم های سرمایشی و گرمایشی و نیز تهویه هوا در یک پارکینگ سنتی به صورت دستی کنترل می شود و یا در ساعات کاربری به صورت دایم روشن هستند. در هر دو این حالات، درصد خطای کنترل سیستم بالا بوده و انرژی غیرضروری فراوانی صرف می شود.

در مدیریت هوشمند پارکینگ، این قابلیت به صورت خودکار صورت گرفته و سیستم های سرمایشی و گرمایشی و فن ها بر اساس حضور خودروها و میزان تردد آنها در پارکینگ فعال می شوند. همچنین سیستم روشنایی پارکینگ بیمارستان را می توان بر اساس حضور خودروها کنترل نمود. بدین معنا که روشنایی فضای پارکینگی صرفاً در هنگام مراجعه خودروها و یا اشخاص در مکان های خاص پارک روشن شوند و در سایر زمان ها خاموش بوده تا از مصرف غیر ضروری انرژی برق جلوگیری به عمل آید.

تکنولوژی های بزرگ و کوچک

تکنولوژی های بزرگ و کوچک

بیمارستان ها معمولاً به محوطه پارکینگ به عنوان یک مکان پر دردسر اما ضروری نگاه می کنند. پارکینگ یکی از خدمات ضروری است که باید به مشتریان ارائه شود و در واقع تضمین کننده بخش زیادی از اعتبار یک بیمارستان محسوب می شود. معمولاً پارکینگ به عنوان اولین و آخرین مقوله ای است که نظر مراجعه کنندگان در مورد بیمارستان را تحت تاثیر قرار می دهد. به عبارتی نحوه خدمات پارکینگ بیمارستان باید به گونه ای باشد که هم در هنگام ورود توجه مشتریان را جلب نماید و هم در هنگام خروج لبخند رضایت بر لب وی بنشاند. بسیاری از سوالاتی که در مورد پارکینگ بیمارستان به ذهن می رسند عبارتند از : آیا پیدا کردن پارکینگ بیمارستان خیلی راحت است؟ آیا دسترسی از محوطه پارکینگ تا ساختمان اصلی بیمارستان برای من راحت خواهد بود؟ آیا جای پارکینگ به اندازه کافی وجود دارد؟ تکنولوژی به تمام این سوالات پاسخ داده است. در دنیای امروز ناگهان با موجی از تکنولوژی هایی رو به رو شدیم که مناسب بخش پارکینگ بیمارستان ها بودند و این صنعت را تحت تاثیر خود قرار دادند در واقع با ظهور این نوع تکنولوژی دردسر نگه داری پارکینگ ها به حداقل ممکن رسیده و داشتن یک پارکینگ امن مسلماً امتیاز مثبتی محسوب می شود که بیمارستان شما را از بیمارستان های رقیب متمایز می سازد. امروزه مدیریت پارکینگ بیمارستان و برقراری امنیت در آن بیش از گذشته دستخوش تغییرات مثبت شده است . یکی از دستاوردهای بسیار قابل توجه در صنعت بیمارستان سازی و مدیریت پارکینگ دستگاه های کوچک و قابل حمل جدیدی است که هم اکنون در بازار عرضه شده است و نرم افزارهایی دارد که بیمارستانها را مجهز به نوعی خدمات راننده خودکار می کند. متصدیان پارکینگ بیمارستان با استفاده از این دستگاه می توانند تجربه مشتریان را منحصر به فرد سازند. در این تکنولوژی راننده نام مشتری و اطلاعات اتوموبیلش را وارد این دستگاه کوچک قابل حمل می کند و جهت پرداخت صورتحساب پارکینگ این اطلاعات به صورت آنلاین به میز پذیرش مخابره می شوند. این نرم افزار تراکنش پرداخت هزینه پارکینگ را ثبت می نماید. در ازای آن بیمارستان متعهد می شود امنیت پارکینگ خود را تا سطح قابل قبولی بالا ببرد و همچنین در صورت گم شدن فیش پارکینگ یک نمونه از آن در کامپیوتر ثبت شده است که مراجعه کننده و بیمارستان خیلی راحت به آن دسترسی خواهند داشت. این نرم افزار بسیار هوشمند است واگر متصدی پارکینگ ثبت اطلاعات ماشین را فراموش کند دستگاه با یک زنگ هشدار به صدا در می آید. با استفاده از این دستگاه دیگر نیازی نیست به دنبال اتومبیل تان در پارکینگ بگردید.

نورپردازی محوطه پارکینگ بیمارستان

نورپردازی محوطه پارکینگ بیمارستان

احتمالاً شما در مقام یک گرداننده بیمارستان، تلاش فوق العاده ای را برای فراهم سازی نورپردازی مناسب در فضاهای اداری و عمومی که بیشترین رفت و آمد را دارند، به کار بسته اید. نورپردازی در فضاهای مختلف تمامی ساختمان های بزرگ از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال، مالک یک فروشگاه باید اقدامات معقولانه ای را برای ایجاد نورپردازی کافی انجام دهد تا مشتریان بتوانند در زیر نور مناسب و مطلوب به راحتی کالاهای ارائه شده را بررسی و انتخاب کنند. بیمارستان ها نیز باید در فضاهای مختلف با توجه به نوع و کاربری آن ها، نورپردازی مناسبی را فراهم آورند تا هم کارکنان بیمارستان و هم مهمانان بتوانند به امور خود برسند. با این حال، یکی از فضاهایی که شاید به نورپردازی بیشتر و زیرکانه تری نیاز داشته باشد، محوطه پارکینگ است.

کلید موفقیت در ایجاد سطح بالایی از امنیت و ایمنی در محوطه پارکینگ، فراهم سازی نورپردازی مناسب است. نورپردازی مناسب نه تنها دسترسی ایمن تری را برای مشتریان و مهمانان فراهم می کند، بلکه می تواند در صورت وقوع هر حادثه ناگواری در این محوطه مانند سرقت یا آسیب دیدگی، شما را از گزند دعاوی حفظ کند چرا که در ایجاد امنیت که نورپردازی بخش مهمی از آن است، کوتاهی نکرده اید.

با بهره گیری از شم اقتصادی و بر اساس آن چه ذکر شد، واضح و مبرهن است نورپردازی مناسب محوطه پارکینگ، مزایایی بسیاری را برای کسب و کار شما به همراه خواهد داشت:

بازدارندگی از وقوع جرم

پیشگیری از آسیب دیدگی با مهیاسازی دامنه دید بهتر برای مراجعه کنندگان

آرامش خاطر مراجعه کنندگان، چرا که آنها می دانند از وقوع جرایم احتمالی یا آسیب دیدگی در امان هستند

انتخاب و پیاده سازی نورپردازی مناسب برای محوطه پارکینگ بیمارستان بسیار حائز اهمیت است و نباید هنگام طراحی نورپردازی برای بخش های دیگر بیمارستان از آن غفلت نمود. در این مسیر می توانید از متخصصان راهبردهای نورپردازی بهره ورانه کمک بگیرید. این گونه شرکت ها می توانند در کاهش هزینه برق در بناهایی با اندازه های مختلف، کاهش هزینه نگهداشت، کاهش اثرات زیست محیطی و بهبود کیفیت نورپردازی از طریق ارائه راهبردهای نورپردازی بهره ورانه به شما کمک کنند.

میزان فضای کافی برای پارکینگ بیمارستان

مراکز درمانی و بیمارستان ها باید به اندازه کافی فضای پارکینگ برای بیماران، کارکنان و دیگر مراجعه کنندگان فراهم کنند. در این بخش برخی اصول کلی برای تخمین تقریبی میزان فضای پارک برای بیماران بستری شده و ترخیص شده ، مراجعه کنندگان به بخش های بستری، کارکنان بیمارستان ، بیماران سرپایی و بیماران اورژانسی و همراهان آنها ارائه می شود.

به طور کلی ، اوج تقاضای پارکینگ برای بیمارستان های در طول روزهای هفته اتفاق می افتد و معمولاً متقاضیان افرادی هستند که برای استفاده از خدمات پزشکی سرپایی به بیمارستان مراجعه می کنند. این نیاز زمانی بیشتر احساس می شود که تغییر شیف کارکنان و ازدحام مراجعه کنندگان درمان های سرپایی همزمان می شود. علاوه بر این برای ماشین های بیمارستان همچون آمبولانس ها که باید طی بیست و چهار ساعت شبانه روز نیز به محوطه ی بیمارستان دسترسی داشته باشند، فضای پارک جداگانه ای مورد نیاز است. در ادامه راهنمایی های کلی برای تخمین میزان فضای موردنیاز برای پارکینگ به شرح زیر است:

بیمارن بستری شده یا در حال ترخیص:

به ازای هر پنج تخت بیمارستان یک فضای پارکینگ (یک ماشین) در نظر بگیرید

مراجعه کنندگان جهت ملاقات از بیمار: حداکثر یک فضا برای هر تخت موردنیاز است. این دستورالعمل با توجه به تعداد بازدیدکنندگان در هر بیمارستان و البته الگوی بستری و سیاست های مراجعه به بیمارستان بستگی خواهد داشت.

کارکنان بیمارستان (از جمله پزشکان): حداکثر یک فضا به ازای هر کارمند در شیفت روز.

بیماران اورژانسی - یک فضای پارکینگ به ازای هر چهار ویزیت در نظر بگیرید.

بلاگ های اخیر

آخرین بلاگ وندور لیست ایران